Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зменшити етапи добору кандидатів на посаду судді та строк їх навчання у Національній школі суддів, а також утворити окрему кваліфікаційну палату у складі Вищої ради правосуддя.
З такими законодавчими пропозиціями члени ВРП звернулася до народних депутатів з проханням сприяти розробленню та внесенню на розгляд парламенту відповідних законопроектів, повідомляє «Закон і Бізнес».
На думку членів ВРП, кількість етапів добору кандидатів можна скоротити до 5:
прийом документів від кандидатів;
навчання в НШС, яке охоплює всі галузі права (базовий юридичний компонент) та полягає у спеціальній підготовці до кваліфікаційного іспиту;
іспит на рівень володіння державною мовою;
кваліфікаційний іспит;
проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів співбесіди на основі рейтингу кандидатів, які склали кваліфікаційний іспит, та внесення рекомендації ВРП щодо призначення кандидата на посаду судді.
Своєю чергою, Державна судова адміністрація визначає кількість вакантних посад та протягом 10 днів повідомляє про це ВККС. Остання публікує відповідне оголошення, впродовж місяця приймає документи та проводить спеціальну перевірку кандидатів.
Тривалість навчання в НШС пропонується скоротити до 4 тижнів. На цей період за кандидатами зберігається місце роботи та
виплачується мінімальна заробітна плата, але не з бюджету, а за рахунок роботодавця.
Після чого кандидати складають кваліфікаційний іспит. Він проводиться онлайн та складається з двох етапів:
перевірки рівня загальних знань законодавства;
практичного завдання, яке полягає у виборі правильно варіанту рішення із запропонованих.
Підготовку тестових запитань, складання програм іспиту та проведення автоматизованого анонімного оцінювання завдань покладатиметься на НШС.
При цьому на перехідний період пропонується створити кваліфікаційну палату кадрового забезпечення судової системи ВРП. Їй передати всі повноваження ВККС.
Її склад пропонується сформувати з 11 членів, більшість яких становитимуть судді або судді у відставці. Проведення конкурсу покладатиметься на ту саму конкурсна комісію, що утворена для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС. Причому кандидати, які хотіли посісти місце у ВККС і подали документи, набудуть статусу кандидатів на посади членів КП у разі надання письмової згоди на це.
Тобто фактично ВККС у формі кваліфпалати увійде до складу ВРП. Адже для здійснення членами КП своїх повноважень у складі секретаріату ВРП пропонується утворити службу інспекторів (патронатну службу) у кількості, що не перевищує 2 осіб на одного члена палати.