flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Офіційні документи і дистанційна участь обвинуваченого — огляд практики ККС

05 січня 2023, 14:54

Не вважається офіційним документом заява на отримання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, яка посвідчується особою від свого імені та не зумовлює настання юридичних наслідків.


Таку правову позицію висловив Касаційний кримінальний суд у справі №355/889/18, що увійшла до огляду практики ККС за листопад 2022 року, інформує «Закон і Бізнес».

У згаданій справі ККС констатував, що підроблення та використання заяв на отримання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам не утворюють складу злочину, передбаченого ст.358 КК.

Також в огляд практики ККС (рішення, внесені до ЄДРСР у листопаді 2022 року) увійшли інші правові позиції та висновки з кримінального й кримінального процесуального права.

Так, констатовано, що погашення судимості на підставі п.21 ч.1 ст.89 КК не звільняє суд від обов’язку застосувати положення ч.4 ст.70 цього кодексу й зарахувати в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю кримінальних проступків, покарання, відбуте повністю за попереднім вироком.

Стосовно кваліфікації дій як пропаганди культу насильства і жорстокості, ККС зауважив, що висловлювання особи під час полеміки в теле- та радіопередачах, що містять ознаки насильства і жорстокості щодо безпритульних собак, не є твором у розумінні ст.300 КК.

До офіційних документів як предметів складу кримінальних правопорушень варто

зараховувати акт приймання-передачі товару, який підтверджує перехід права власності на цей товар від продавця до покупця, й електронний журнал пасажирського пропускного пункту автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор»;

У сфері кримінального процесуального права, серед іншого, зроблено такі висновки.

Якщо через захворювання стан здоров’я обвинуваченого перешкоджає його безпосередній участі в судовому засіданні або становить загрозу чи небезпеку життю, здоров’ю інших учасників судового процесу, необхідно вжити заходи щодо відкладення судового розгляду на строк, об’єктивно необхідний для їх усунення. У разі непереборності загроз суд повинен ухвалити рішення про проведення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції за участю обвинуваченого.

Строк із дня ухвалення постанови про зупинення кримінального провадження до ухвалення постанови про його відновлення, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому ст.290 КПК, не зараховуються у строки, передбачені цією статтею.

Закон і Бізнес