Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Перш ніж замислюватися над створенням спеціалізованого інвестиційного суду, потрібно осучаснити законодавство, яке стосується діяльності суб’єктів з іноземним елементом.
На цьому наголосила голова Касаційного господарського суду Лариса Рогач під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні, інформує «Закон і Бізнес».
Обговорювалися розгляд справ з елементами порушення прав інтелектуальної власності та перспектив створення і функціонування Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Представники АСС, зокрема, зазначили, що бізнес надзвичайно зацікавлений у якнайшвидшому запуску роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
Голова КГС поінформувала, що навіть за нинішніх умов середній час перебування справи на розгляді господарського суду (з моменту подання позовної заяви до винесення рішення в касаційній інстанції) становив торік 210 днів порівняно із 170—180 днями раніше.
Обговорюючи питання про доцільність зміни концепту Вищого ІВ-суду та ідею розширення його компетенції спорами щодо конкуренції чи щодо інвестицій, Л.Рогач акцентувала на тому, що інвестиційні спори є між’юрисдикційними, вони виходять далеко за межі комерційних правовідносин і є значно ширшими за питання інтелектуальної власності.
Секретар судової палати КГС Володимир
Селіваненко наголосив, що для належної роботи цього суду необхідні певні законодавчі зміни. Зокрема, на його думку, слід ухвалити спеціальний закон (як це було зроблено для Вищого антикорупційного суду), істотних змін потребуватиме й ГПК.
Його колега Юрій Чумак уважає, що не всі іноземні інвестори прагнуть доводити справу до суду. «Ніхто не йде інвестувати в країну тільки через те, що там сильний судовий захист. Інвестиції вкладають у країну, в якій створені сприятливі умови для бізнесу, законодавство є стабільним, а правила діяльності – прозорими та чесними для всіх. Інвестиції вкладають у країну, де є податкові пільги, а митні, дозвільні питання врегульовані на належному рівні», — зазначив він.
Насамкінець Лариса Рогач акцентувала на важливості комунікації з усіма гілками влади задля ефективного розв’язання проблемних питань. Вкрай важливою також є думка бізнесу щодо запровадження нових судових інструментів, які стимулюватимуть повоєнну економіку України.