Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Процес оптимізації — не простий, а інколи й дуже болючій. За кожним рішенням, за кожною цифрою, за кожним показником стоять живі люди — судді, працівники апарату судів, відвідувачі.
На цьому наголосив голова Державної судової адміністрації Олексій Сальніков під час засідання круглого столу, що відбувся у Львові, інформує «Закон і Бізнес».
Проте зараз питання проведення оптимізації судів відтерміновано, повідомив очільник ДСАУ. Але зауважив, що «це не означає, що його поставлено на паузу». Наразі мають бути напрацьовані єдині підходи та критерії в реорганізації роботи судів всіх рівнів.
За його словами, насамперед необхідно «прорахувати й забезпечити рівномірне навантаження на суддів та визначити нові структури апаратів, необхідно опрацювати питання раціонального використання бюджетних коштів, а також запровадити в максимально можливому обсязі цифрові технології в правосудді». Адже найважливішим аспектом при проведенні оптимізації мережі судів є пошук балансу між економією фінансових витрат на забезпечення діяльності суду та забезпечення максимально високої якості та належного рівня надання судових послуг.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким місцеві суди продовжать здійснювати свої повноваження у межах «старої» територіальної юрисдикції. За задумом законодавця, до нового адміністративно-територіального поділу суди
мають адаптуватися не пізніше ніж через рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.
Круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: критерії та методологія на прикладі Львівської області» був організований за підтримки проекту ЄС «Право-Justice».